Kurs - Świecowanie i konchowanie uszu we Wrocławiu

opis kursu

 

 
         

        Świecowanie i konchowanie uszu, a właściwie "Rytualne uzdrawianie metodą świecowania i konchowania uszu" jest niezwykle wszechstronną, skuteczną i przyjemną metodą pracy z klientem/pacjentem, często wykorzystywaną w naturoterapii, ingerującą
w Jego organizm na wielu poziomach. Profesjonalnie wykonany zabieg (w Rytuale) z użyciem odpowiednich, opatentowanych przez producenta konch i świec, ma bezpośredni wpływ na poprawę zdrowia i samopoczucia na poziomie fizycznym, psychicznym i energetycznym, nie jest tylko (jak jest powszechnie kojarzony) oczyszczaniem kanału słuchowego
z zalegającej w nim woskowiny.

       Kładziemy duży nacisk na ilość praktyk, dlatego zapisujemy maksymalnie 8 osób, dzięki czemu podczas kursu uczestnicy, po części teoretycznej szkolenia (około 2 godziny), mają możliwość opanowania umiejętności praktycznych w sposób doskonały, aby po kursie potrafili samodzielnie i bezpiecznie pracować z potrzebującymi. Mają również możliwość doświadczyć zabiegów na sobie. Kurs wzbogacony jest o konkretne opisy przypadków, wiedzę i doświadczenie, którym dzieli się z uczestnikami osoba prowadząca - terapeutka z trzydziestoletnią praktyką w zawodzie naturoterapeuty. Poruszane są również zagadnienie dotyczące bezpieczeństwa pracy z chorymi (sposoby oczyszczania energetycznego, zasilanie własnego biopola) oraz tematy dodatkowe - szukanie przyczyn zaburzeń w organizmach, wpływ środowiska na komórki żywe, wzmacnianie skuteczności zabiegów poprzez wizualizację, intencję i inne techniki.  

      Działanie terapeutyczne zabiegów konchowania i świecowania uszu jest wszechstronne, mają one korzystny wpływ na cały organizm, oczyszczając go i aktywizując procesy samoleczenia.

Na poziomie fizycznym najczęściej stosuje się go w przypadku: nieżytu nosa, zapalenia zatok, pisków, szumów w uszach, migren, dla poprawy słuchu, węchu, ostrości widzenia, uspokojenia, wyciszenia systemu nerwowego, w celu sprawniejszego funkcjonowania umysłu, regulacji ciśnienia śródczaszkowego, dla aktywizacji limfy i procesów metabolicznych, oczyszczenia kanałów słuchowych.

     Jest to również bardzo skuteczny zabieg w przypadku dziecięcych sezonowych przeziębień, jako alternatywa dla leczenia farmakologicznego (zalecany jest nadzór lekarza prowadzącego).

     Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób interesujących się terapiami naturalnymi, również dla naturoterapeutów, fizjoterapeutów, kosmetyczek. Nabytą wiedzę kursanci mogą wykorzystać pomagając najbliższym (wspomagając leczenie wielu dolegliwości) lub poszerzając swą ofertę w gabinetach terapeutycznych o zabiegi mające nie tylko pozytywny wpływ na nasze zdrowie fizyczne, ale również wspaniale oddziałujące na psychikę, wyciszając, pozostawiając na długo uczucie błogiego relaksu.

Na zakończenie kursu każdy uczestnik otrzymuje Certyfikat dwujęzyczny (polsko - angielski) z numerem RIS (Rejestr Instytucji Szkoleniowych) sygnowany przez Centrum Terapii Naturalnych Hagalaz.

Szkolenie, ze względu na osoby dojeżdżające do Wrocławia, rozpoczynamy o godzinie 11.00, kończymy około godziny 17.00.

Ilość miejsc ograniczona (zapisujemy maksymalnie 8 osób). Terminy i cena kursu w zakładce obok (ruchomy panel z napisem TERMINY KURSU - widoczny po prawej stronie na ekranie komputera, natomiast na ekranach komórek zielony kwadracik ze strzałką – widoczny w prawym górnym rogu).

Osoby zainteresowane zapraszamy do zapisu przez formularz zgłoszeniowy.

 Informujemy, że w CTN Hagalaz znajduje się mały sklepik, tylko dla naszych kursantów, w którym jest możliwość nabycia baniek ogniowych i bezogniowych z różnych materiałów (ceramika, szkło, bambus) i rozmiarów (od 1 cm. do 8 cm. średnicy otworu). Posiadamy również misy tybetańskie i bengalskie, dzwonki koshi, tingsze, opatentowane konchy i świece Indian Hopi, wahadła i inne akcesoria związane z terapiami naturalnymi.

 

  

Program kursu

Program

Część teoretyczna

 • Historia konchowania i świecowania uszu, 
 • człowiek, a energie subtelne,
 • istota rytuałów (oddziaływanie metafizyczne), 
 • wpływ samorozwoju terapeuty na efektywności zabiegów, 
 • znaczenie jakości świec i konch stosowanych do terapii, 
 • wskazania i przeciwwskazania,
 • wyposażenie miejsca pracy,
 • bezpieczeństwo pacjenta, 
 • BHP terapeuty (sposoby oczyszczania energetycznego po kontakcie z chorymi, zasilanie własnego biopola),
 • tematy dodatkowe (przyczyny zaburzeń w organizmach, wpływ środowiska na komórki żywe i.t.p.)

Część praktyczna

 • wykonanie zabiegu przy użyciu opatentowanych świec  - zabiegi dla dzieci, 
 • wykonanie zabiegu przy użyciu opatentowanych konch - zabiegi dla osób dorosłych.
 • wzbogacenie skuteczności  zabiegów poprzez pracę mentalną terapeuty (intencja, modlitwa, wizualizacja).

Każdy uczestnik wykonuje minimum 2 zabiegi podczas trwania części praktycznej szkolenia. Kursanci  ćwiczą na sobie nawzajem, ale modelami są tylko osoby chętne i bez przeciwwskazań do zabiegów. Wszystkie potrzebne do pracy akcesoria są zapewnione.                          

Cennik

Cennik

560 zł

W cenie:

Skrypt (kolor 25 stron formatu a4)

Materiały pomocnicze
wykorzystywane podczas kursu (w tym opatentowane konchy i świece A. Wiśniowieckiego) 

Całodniowy serwis kawowy

(kawa, herbata, soki, ciasteczka)

lub

KURS INDYWIDUALNY

Istnieje możliwość przeprowadzenia kursu indywidualnego, termin ustalany jest  bezpośrednio z osobą prowadzącą szkolenie. Dodatkowa opłata - 450 zł.

lub

Interesują Cię konsultacje indywidualne?

Dowiedz się więcej

Dowiedz się więcej o zajęciach w trybie online:

Dowiedz się więcej

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

PYTANIA

Część praktyczna kursu jest zawsze dostosowana do możliwości i potrzeby kursantów. Tak więc Oni decydują kiedy kończymy część praktyczną kursu. Decyduje o tym również ilość kursantów na danym kursie. Stąd duża rozbieżność czasowa – od 8 do 10 godzin dydaktycznych.

Aby zachęcać do korzystania z zabiegów , trzeba k0niecznie doświadczyć jego działania na sobie. Dlatego każdy uczestnik (po wykluczeniu przeciwwskazań) poddawany jest zabiegom. Kursanci ćwiczą na sobie nawzajem, dzięki czemu zyskują doświadczenie i wiedzę jak działają zabiegi.

Niestety, nie posiadamy terminala. Prosimy o wpłaty na konto przed kursem lub gotówką w dniu kursu.

Dlaczego warto wybrać kurs u nas?

Dlaczego my?
Małogrzata Beata Bodzek

Centrum Terapii Naturalnych "Hagalaz" jest wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, nr ewidencyjny: 2.02/00185/2016

Konchowanie, bioterapia i medycyna naturalna

Możliwość refundacji kosztów kursu z KFS (Krajowy Fundusz Szkoleniowy)

Terapie naturalne we Wrocławiu, Hagalaz

30 lat doświadczenia

Bioenergoterapia Wroclaw

1000 kursantów rocznie

Małogrzata Beata Bodzek

Stawiamy na praktykę, dlatego czas ćwiczeń jest dostosowany do wymogów i możliwości kursantów

Małogrzata Beata Bodzek

Niewielkie grupy szkoleniowe, dzięki czemu każdy uczestnik traktowany jest indywidualnie

CZEGO NAUCZYSZ SIĘ PODCZAS KURSU

Uczestnicy kursu mają możliwość opanować umiejętności techniczne (wielokrotność wykonywania ćwiczeń w części praktycznej kursu) oraz doświadczyć zabiegu na sobie. Wiedzę, potwierdzoną Certyfikatem, mogą wykorzystać pomagając najbliższym (wspomagając leczenie wielu dolegliwości) lub poszerzając swą ofertę w gabinetach terapeutycznych o zabiegi mające nie tylko pozytywny wpływ na nasze zdrowie fizyczne, ale również wspaniale oddziałujące na psychikę, wyciszając, pozostawiając uczucie błogiego relaksu.

SPODZIEWANE EFEKTY

Jak każdy rytuał zabieg ma korzystny wpływ na cały organizm, oczyszczając go i aktywizując procesy samoleczenia.  Najczęściej stosujemy zabiegi świecowania lub konchowania uszu w przypadku:


 • nieżytu nosa,
 • zapalenia zatok,
 • pisków, szumów w uszach,
 • migren,
 • nadmiernego stresu,
 • problemów ze snem,
 • dla poprawy słuchu, węchu, ostrości widzenia,
 • uspokojenia, wyciszenia systemu nerwowego,
 • sprawniejszego funkcjonowania umysłu,
 • regulacji ciśnienia śródczaszkowego,
 • aktywizacji limfy i procesów metabolicznych.

Jest to również bardzo skuteczny zabieg w przypadku dziecięcych sezonowych przeziębień, jako alternatywa dla leczenia farmakologicznego (zalecany jest nadzór lekarza prowadzącego).

Zapisz się
Zadzwoń
Cookies menadżer