Terminy najbliższych kursów:

 

TERAPIE BAŃKAMI TERAPIA DŻWIĘKIEM MIS TYBETAŃSKICH LIFTING TWARZY BAŃKAMI

 

12.09.2020 r. - WROCŁAW

26.09.2020 r. - WROCŁAW 

27.09.2020 r. - WROCŁAW

17.10.2020 r. - WROCŁAW

18.10.2020 r. - WROCŁAW

24.10.2020 r. - WROCŁAW

30.10.2020 r. - WROCŁAW

22.11. 2020 r. - WROCŁAW

29.11.2020 r. - WROCŁAW

12.12.2020 r. - WROCŁAW 

 

11.10.2020 r. - WROCŁAW

06.12.2020 r. - WROCŁAW

 

 

 

21.11.2020 r. - WROCŁAW

20.12.2020 r. - WROCŁAW 


Smaller Default Larger

Klawiterapia

Szyja klawiki zbliżenieJak działa klawiterapia:

- znosi napięcia i blokady układu nerwowego - przywracając potencjały czynnościowe włókien nerwowych i przyspieszając regenerację nerwów obwodowych, czym m.in. usprawnia funkcje ruchowe,

- stymuluje organizm do samonaprawy, wykorzystując jego naturalne zdolności regeneracyjne,

- szybko przynosi rozluźnienie i relaksuje ciało, zdejmuje „sztywność” obszarów kumulujących stres,

- poprawia ukrwienie, odżywienie i natlenienie narządów wewnętrznych,

- ułatwia oczyszczanie środowiska międzykomórkowego, np. odkwaszanie krwi,

- uelastycznia stawy i ścięgna,

- jest w stanie „wykasować” informacje o przebytych, niedoleczonych chorobach, a więc i usunąć skłonność do nawrotów.

Przykłady z praktyki klawiterapeuty Łukasza Michewicza

Pacjent ok. 45 lat, z urazem kręgosłupa szyjnego - siedem lat nawracających bólów – zero dolegliwości po 1,5 godzinnej sesji przez kolejne 6 lat.

Pacjentka ok. 40 lat, po naderwaniu ścięgna naramiennego, z ograniczeniem ruchomości w obszarze szyi – przywrócenie sprawności po 1,5 godz. zabiegu

Pacjent ok. 24 lat, z dolegliwościami bólowymi barku, wczesnymi zmianami reumatoidalnymi – po zabiegu ok. 1 godzinnym, niemal zupełny zanik dolegliwości i przywrócenie pełnej ruchomości barku utrzymujący się przez następne kilka lat

Pacjentka ok. 40 lat, ogólne bóle kręgosłupa związane ze zmianami zwyrodnieniowymi w odcinku lędźwiowym - po dwóch ok. 1 godz. sesjach wyraźna odczuwalna poprawa elastyczności i zanik dolegliwości bólowych na czas kilku miesięcy - widujemy się raz na rok

Pacjentka 34 lata, doraźne usprawnianie pracy pęcherza moczowego, klawikami na stopie i/lub kręgosłupie w czasie krótkich sesji 15-20 min. efekty utrzymujące się przez tydzień do kilku tygodni.

WAŻNY pojedynczy przypadek u tej samej pacjentki – natychmiastowa ulga w problemach z oddychaniem w przebiegu zapalenia krtani, przy zaostrzeniu objawów - po kilkunastominutowej pracy klawikami.

Jak wygląda zabieg (opis terapeuty):

pracujemy w pozycji leżącej, bądź siedzącej. Sesja trwa zazwyczaj od. 45 do maksymalnie 90 minut. Specjalnymi, wykonanymi z wysokiej jakości stali, „gwoździkami” (z łac. Clavus – gwóźdź), bodźcuję ukł. nerwowy oraz odpowiednie punkty i strefy biologicznie aktywne, zaczynając od głowy i schodząc na kręgosłup. Polega to na uciskaniu klawikami, według schematu, skóry w miejscach korespondujących z przebiegiem unerwienia ciała. Nie przerywamy ciągłości tkanek jak w akupunkturze, stąd metoda jest bezpieczna i higieniczna.

Pierwszy zabieg to zazwyczaj rozpracowanie wg. algorytmów postępowania punktów na czaszce i kręgosłupie. Kolejne zabiegi zależą już od przebiegu pierwszej sesji. Klawiterapią można pracować na całym ciele. W trakcie zabiegów podążam za pojawiającymi się odczuciami i łączę je z odpowiednimi strefami refleksologicznymi, kasując w trakcie progresu zapisy o chorobach z przeszłości.

Pierwszy zabieg zazwyczaj przynosi głębokie rozluźnienie i relaks, czasem pacjent zwyczajnie zasypia… Potem przychodzą takie odczucia jak: zwiększenie elastyczności ciała, wrażenie lekkości w ciele, zwiększenia sił życiowych, głębszy i spokojniejszy sen, mniejsze niż zwykle zmęczenie przy wykonywaniu prac fizycznych, poprawa kondycji.

Przeciwwskazania:

Utrzymujące się wysokie ciśnienie krwi (szczególnie rozkurczowe ponad 110,120), prowadzona aktualnie terapia lekami sterydowymi, wszczepione elektroniczne implanty ciała, np. stymulatory serca, zaawansowana faza choroby nowotworowej, stan pooperacyjny (z uwagi na możliwe powstawanie zrostów tkanek), ciężka niewydolność krążeniowa, ostatnie trzy dni cyklu miesiączkowego (możliwość nasilenia dolegliwości miesiączkowych).

 

Dla osób zainteresowanych  - artykuł http://www.hagalaz.pl/blog/142-klawiterapia

Szybki kontakt

Centrum Terapii Naturalnych "Hagalaz"

Małgorzata Beata Bodzek

tel.: 605 268 494, 783 691 128

e-mail: kontakt@hagalaz.pl

PREFEROWANY KONTAKT MAILOWY

 

Nasze wsparcie

Strony www Kłodzko

Facebook