Smaller Default Larger

ARTYKUŁY O HAGALAZ

 

"NIEZNANY ŚWIAT" NR.9 (SIERPIEŃ/WRZESIEŃ 2013r.)

Katarzyna Redmerska

 

ZAPOMNIANE RYTUAŁY SZAMAŃSKIE

Mistrz Uzdrawiania Duchowego, dyplomowana energoterapeutka, naturoterapeutka, radiestetka. Posiada wiele dyplomów, w tym mistrzowskie uprawnienia państwowe w zawodzie bioenergoterapia, sygnowane przez Izbę Rzemieślniczą w Warszawie. Jest członkiem Klubu Biotroników i Radiestetów w Polanicy Zdrój i Dolnośląskiego Cechu Rzemiosł Różnych we Wrocławiu. Jako jedna z nielicznych w kraju, wykonuje zabiegi energetyczne stopami po kręgosłupie, egzorcyzmy, healing - to tylko kilka przykładów umiejętności jakie posiada mieszkająca w Kłodzku Małgorzata Beata Bodzek, właścicielki firmy Terapie Naturalne - „Hagalaz”.

Zaczęło się od choroby synka.

 

Początek zainteresowania się tematem bioenergoterapii ma ścisły związek z wydarzeniem z życia Małgorzaty Beaty Bodzek. 

W 1990 roku syn pani Małgorzaty (wówczas 3 letni) ciężko zachorował. Gdy usłyszała od lekarzy, że nie ma szans na poprawę, wypisała go na własne żądanie ze szpitala i wiedziona matczyną intuicją zawiozła do człowieka, który słynął z niezwykłych uzdrowień. Był nim Andrzej Lewandowski - jasnowidz, healer, filozof. Płakała ze szczęścia, gdy po powrocie do domu, zamiast krótkotrwałego pogorszenia, o którym ostrzegał Pan Andrzej, dziecko odzyskało siły, apetyt i zdrowie. A zabieg trwał zaledwie 5 minut! Dla całej rodziny był to cud! Po tym zdarzeniu, zafascynowana tematem healingu, przez kolejne lata, (nie wiedząc, że p. Andrzej szkoli uczniów), zrobiła wiele kursów, w tym, m.in. Reiki u siostry Mariuszy, u Karena Jemendżana wielostopniowe kursy międzynarodowego instruktora bioenergoterapii. Szkoliła się też w Studium Edukacji Ekologicznej na kierunku Terapie Naturalne, pobierała nauki u Donki Madej i innych.
Nabyła wiele uprawnień, szukając w całym kraju znanych i mniej znanych nauczycieli, którzy umieliby zaspokoić jej wciąż nienasycony głód wiedzy. Cały czas poszukiwała…
A przecież funkcjonuje powiedzenie, że dopiero gdy uczeń jest gotów, zjawia się Mistrz.
Po latach dowiedziała się, że zaledwie 10 km od miejsca jej zamieszkania, człowiek, który uratował jej dziecko przed śmiercią - Andrzej Lewandowski, naucza bioenergoterapii, nadając możliwość uzdrawiania, jak również przekazując uczniom swoją filozofię, która z czasem stała się dla pani Małgorzaty Chlebem Życia. Przypadek? – w to zupełnie nie wierzy, natomiast w cuda – tak. Wiele z nich widziała później i do dziś obserwuje, w trakcie trzynastoletnich praktyk u boku Mistrza.
Jak mówi: Wszystko, co potrafię i kim jestem, zawdzięczam Jemu.


Zabiegi


Działalność rozpoczęła w 1994, sukcesywnie zdobywając doświadczenie w dziedzinie medycyny naturalnej, zyskując uznanie w oczach pacjentów.
Małgorzata Beata Bodzek wykonuje wiele zabiegów.

Energoterapia (healing)

Stosowany przy każdym schorzeniu, bez żadnych przeciwwskazań. Nie istnieje ryzyko przedawkowania lub negatywnego wpływu na organizm człowieka. Zalecany jest stały kontakt z lekarzem prowadzącym i systematyczne poddawanie się badaniom kontrolnym. Po zabiegach może wystąpić chwilowe pogorszenie samopoczucia, podwyższenie temperatury ciała, nasilenie funkcji układu wydalniczego, co spowodowane jest gwałtownym oczyszczaniem organizmu z toksyn. Wyniki badań (krwi, moczu) przez ok. 10 dni od zabiegu mogą ulec zafałszowaniu. Od zaawansowania choroby, stopnia degeneracji komórek zależy ilość zabiegów oraz czas potrzebny do poprawy zdrowia. Do wspomagania leczenia, między wizytami pacjenta, wykonywane są zabiegi na zdjęciach oraz zalecane jest stosowanie wody energetyzowanej.

 

Akupresura stóp/refleksoterapia

Diagnostyczno-leczniczy masaż stóp, przywracający równowagę całemu organizmowi, reguluje funkcje organizmu, inicjuje efekty lecznicze, wnosi harmonię i dobre samopoczucie. Zmniejsza napięcie i eliminuje oznaki przewlekłego zmęczenia. Masaż receptorów znajdujących się na stopach, pozostających w ścisłym związku z określonymi organami w ciele powoduje powrót do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

 

Tradycyjny zabieg stawiania baniek lekarskich

Skuteczna metoda wspomagająca leczenie grypy, przeziębień, stanów zapalnych górnych i dolnych dróg oddechowych, wzmacniająca układ odpornościowy organizmu. Zabieg wykonywany jest osobom dorosłym i dzieciom. Stosuje się stawianie na dwa sposoby: metodą „ogniową” (próżnię uzyskuje się przy pomocy „wypalenia” tlenu) oraz „bezogniową” (strzykawką „wysysa się” powietrze z bańki).

 

Masaż bańką chińską

Masaż bańką jest metodą niosącą ulgę przy wielu problemach np.: mięśniobólach, nerwobólach, zapaleniach stawów, przewlekłych schorzeniach kręgosłupa i in. Przynosi niezwykłe odprężenie w przypadku spastyczności mięśni spowodowanych ciągłym stresem lub długotrwałą pracą w jednej pozycji. Stosowany jest również z powodzeniem przy rwie kulszowej. Stosuje się bańki chińskie różnej wielkości od jednej do kilku w zależności od indywidualnej potrzeby pacjenta.

 

Masaż akustyczny

Masaż wykonywany przy pomocy urządzenia generującego częstotliwości fal dźwiękowych (NOVASONIC). Udrażnia kanały energetyczne, rozluźnia i dobroczynnie wpływa na samopoczucie psychofizyczne.

 

Starosłowiański Rytuał Uzdrawiania za pomocą konch i świec

Niezwykły zabieg działający wszechstronnie, nie tylko na cały organizm, oczyszczając, wzmacniając i pobudzając procesy zdrowienia, ale także mający wpływ na strefę energetyczną człowieka.

 

Rytuał Uzdrawiania za pomocą baniek chińskich

Silnie działający, leczniczy rytuał połączony z energoterapią. Pomocny przy wielu dolegliwościach i problemach zdrowotnych, oczyszczaniu oraz profilaktycznie.

 

Rytuał Uzdrawiania za pomocą dźwięku

Jest to również zabieg energoterapeutyczny, wykonywany z wykorzystaniem misy nepalskiej. Częstotliwość dźwięku traktowana jest jako nośnik energii podawanej przez energoterapeutę.

 

Zabieg energetyczny na kręgosłupie

Zabiegu tego nie należy mylić z typowym działaniem kręgarskim, jest to przede wszystkim silny zabieg energetyczny wykonywany za pomocą stóp, bezpośrednio na głównym kanale energetycznym. Jego pozytywne, wszechstronne działanie jest bardzo szybko odczuwalne w całym organizmie.

 

Warte podkreślenia są, jak mówi terapeutka: zabiegi grupowe, podczas których wykorzystywane są elementy sugestoterapii, połączone z działaniem bioenergetycznym. Wykonywane w grupie od 10 do kilkudziesięciu osób.

 

Celem wzmocnienia działania bioenergetycznego i wspomagania organizmu pacjenta w procesie leczenia, terapeutka energetyzuje wodę i kamienie.

 

Oprócz zabiegów pani Małgorzata proponuje klientom ekspertyzy radiestezyjne (określanie na planie czy występują w danym miejscu negatywne emanacje), bowiem przebywanie w miejscach zapromieniowanych (promieniowanie cieków wodnych, radioaktywne, transformatorów energii elektrycznej, odbiorników energii elektrycznej i innych niekorzystnych dla człowieka emanacji) ma chorobotwórczy wpływ na organizm. Efekty leczenia mogą być mierne lub krótkotrwałe, jeżeli chory przez długi czas naraża się na działanie wpływów destrukcyjnych.
Mam możliwość wykonywania tzw.: kumulatorów negatywnej energii, które zabezpieczają przed niekorzystnym dla organizmów żywych promieniowaniem.
Wykonuję amulety runiczne, przynoszące wymierne efekty. Można stworzyć z run ochronę dla osoby noszącej amulet, przyciągnąć do życia energię miłości, obfitości, wzmocnić swój potencjał urodzeniowy, pożądaną cechę charakteru, zdrowie i in. - mówi terapeutka.

 

Warsztaty


Terapeutka również prowadzi różne warsztaty tematyczne, m.in.: "Boso przez ogień". Jest to pewien rodzaj Rytuału, który towarzyszy Człowiekowi od zarania dziejów. Jak wyjaśnia: Jest to niezwykłe, wyjątkowe przeżycie, które zmienia i doskonali naszą psychikę. Przejście przez 500-700 stopniowy żar to nie tylko pokonanie strachu, to proces, który uruchamia w nas ogromny potencjał, uświadamia nam, że to, co wydaje się niemożliwe, może stać się naszym udziałem. Wraz z odzyskiwaniem wiary we własne siły stajemy się mocniejsi, pewniejsi siebie, co rzutuje na dalsze nasze działania, na odwagę w podejmowaniu decyzji i wyzwań niesionych przez Życie. Chodzenie po ogniu to również swoista akupresura, bowiem stymulowane są receptory (zakończenia nerwowe) znajdujące się na naszych stopach, odpowiadające poszczególnym organom, a co za tym idzie – poprawia się stan naszego zdrowia i samopoczucia. Jednak najwartościowsze jest to, co po tym doświadczeniu pozostaje w nas na zawsze, to co każdy na swój sposób doświadcza, czego nie można ująć w żadne ramy, żadne słowa…
Chodzenie po ogniu organizuję (po zebraniu odpowiedniej grupy-max. 12 osób) w niezwykle urokliwym miejscu, gospodarstwie agroturystycznym w Starych Bobrownikach (blisko miejscowości Szczytna), położonym malowniczo wśród gór i lasów. Spotykamy się z grupą zwykle dzień wcześniej, aby medytować, przygotować się odpowiednio do Rytuału, by doświadczyć ciszy i spokoju tego miejsca. Na łonie Natury jesteśmy równi, zostawiamy na moment swoje stanowiska, ambicje, każdy z nas jest przede wszystkim Człowiekiem.


Egzorcyzmy


Pani Małgorzata zajmuje się również egzorcyzmami.
Jak mówi: W dzisiejszych czasach, mimo ogromnego postępu cywilizacyjnego, rozwoju techniki i nauki wciąż możemy się spotkać ze zjawiskiem tzw. „opętania” czy „nawiedzenia”, a nawet z nasileniem zjawisk paranormalnych, niemieszczących się w zakresie rozumnego pojmowania. Coraz częściej spotykam się z potrzebą oczyszczania miejsc i ludzi z energii utrudniających normalną, zdrową egzystencję. Egzorcyzmy to również pewien rodzaj uzdrawiania poprzez określony Rytuał i modlitwę, stosowany także w przypadku ciężkich chorób.
Jednym z ciekawych przykładów współistnienia dwóch wymiarów jest opowieść mojej klientki, młodej dziewczyny o zdarzeniach, które dzieją się od wielu lat w jej domu. Co wieczór zasłaniają się kotary, co rano odsłaniają… Z toalety dobiega hałas spłuczki, choć fizycznie nikogo tam nie ma…. Zamykają się i otwierają drzwiczki szafek kuchennych… słychać kroki na schodach. Zjawiska te obserwuje nie tylko ona, także jej ojciec i siostra. A zaczęły się tuż po śmierci matki….
Kolejny przykład z mojej pracy świadczy o tym, że nie zawsze energie innych świadomości są korzystne czy obojętne dla naszego życia. Pewien człowiek opowiedział mi o problemie nękającym go od lat. Twierdzi, że jest to duch, który nawiedza go po nocach. To „coś” nakazuje mu określone zachowania, mówiąc wprost do głowy, a kiedy nie chce wykonać rozkazu jest kąsany i bity. Rano budzi się myśląc, że to był tylko zły sen, ale…. na ciele widać oznaki ugryzień i siniaki….
Kościół zauważa duże zapotrzebowanie na egzorcystów, szkoli ich coraz więcej (nawet świeckich), choć chętnych nie ma zbyt wielu, ponieważ nie jest to „zabieg” obojętny dla zdrowia i życia. Zdarzają się wśród egzorcystów niespodziewane zgony, których przyczyn nie można ustalić.

 

Szkolenia, kursy


Od kilku lat Małgorzata Beata Bodzek, dodatkowo zajmuje się szkoleniami, prowadząc kursy z zakresu terapii naturalnych w Centrum Holistycznym „Inspiracja” we Wrocławiu. Ukończenie kursu healingu, czy uzdrawiania poprzez Rytuał konchowania i świecowania uszu lub dźwiękiem misy tybetańskiej, umożliwia wykonywanie zabiegów bez względu na wrodzone predyspozycje energetyczne bioterapeuty. Poprzez inicjację (nadanie mocy uzdrawiania) uczeń otrzymuje dostęp do energii, umożliwiającej ingerencję energetyczną w procesy życiowe pacjenta, która skutkuje regeneracją komórek, przywraca prawidłowa pracę układów i narządów człowieka.
Jak mówi terapeutka: na kursach, obok wiedzy czysto tematycznej, związanej z konkretną terapią, staram się przekazać uczestnikom wartości, które powinny charakteryzować nie tylko naturopatę, ale przede wszystkim Człowieka. Wracam do zapomnianych Rytuałów, „szamańskich” zabiegów, które w naszych czasach zostały spłycone i często sprofanowane. Uczę jak budować nasze życie od podstaw, stawiając na wartości nadrzędne, na kontakt z własnym wnętrzem, jak korzystać z podszeptów intuicji i… zdrowego rozsądku. Szkolenia obejmują również tematy z zakresu szeroko pojętej ezoteryki i pracy nad sobą. Zaobserwowałam, że wiele osób doświadcza różnych stanów, które można by określić jako paranormalne, a z braku możliwości podzielenia się tymi wrażeniami z innymi, zamykają się w sobie myśląc, że dzieje się z nimi coś niepokojącego. Okazuje się często, że mają niezwykłe zdolności, których zupełnie nie są świadomi. Przykładem może być klientka, która przyszła pełna obaw o siebie, twierdząc, że widzi przed sobą obrazy, a na nich zdarzenia, które w krótkim czasie i bardzo dokładnie się realizują. Czasem, będąc w grupie osób, słyszała w swojej głowie czyjeś myśli, których w żaden sposób pozbyć się nie mogła. Osoba ta była bardzo rozchwiana psychicznie, zdezorientowana. Szukała pomocy i wytłumaczenia swojej trudnej sytuacji. Takie opowieści mogłabym mnożyć, ludzie potrzebują dzielić się swoimi doświadczeniami z kimś, kto potraktuje ich poważnie.
Od początku mojej działalności przyświecała mi idea propagowania terapii naturalnych, idea przywrócenia należnego jej miejsca w życiu człowieka. To ona dała podwaliny dzisiejszym metodom leczenia, to z jej korzeni wyrosła medycyna akademicka.
Naturoterapia to zdaniem pani Małgorzaty, nadal temat mało w Polsce doceniony, zepchnięty na margines, często na skutek braku wiedzy. Większość zjawisk zachodzących w procesie uzdrawiania można wytłumaczyć, trzeba jednak trafić na ludzi, którzy chcą otworzyć swoje umysły. W kraju, z którego wywodzi się Wielki Człowiek, papież Jan Paweł II, zwolennik radiestezji i Uzdrawiania Duchowego (o czym zaświadczają Jego listy), funkcjonują nadal zaskakujące i krzywdzące opinie o alternatywnych sposobach leczenia.
Małgorzata Beata Bodzek poprzez artykuły o naturoterapii, zamieszczane w gazetach i portalach tematycznych, poprzez prelekcje i pogadanki w Centrach Aktywacji Lokalnej, stara się dotrzeć do ludzi z rzetelną informacją o naturalnych sposobach pomocy chorym. Podkreślając przy tym, że medycyna konwencjonalna mogłaby iść w parze z niekonwencjonalną. Powinny wspierać się wzajemnie szukając jak najbardziej optymalnego sposobu leczenia. Wartością nadrzędną dla wszystkich zajmujących się chorymi powinno być zdrowie. Jeśli więc są skuteczne, przynoszące ulgę cierpiącym, holistyczne metody, dlaczego ich nie zaakceptować? W wielu krajach bioterapeuci pracują w szpitalach, wymierne efekty ich działań sprawdza się na bieżąco, potwierdzając korzystne działanie na zdrowie fizyczne i psychiczne chorych, a leczenie u naturopatów refundowane jest przez państwo. „Jest moim marzeniem, by i u nas zaszły tak dalekie zmiany w świadomości, by taka sytuacja miała miejsce” – mówi pani Małgorzata.

 

Małgorzata Beata Bodzek przyjmuje w Kłodzku i we Wrocławiu

 

Kontakt: m.b.bodzek@gmail.com tel. 605268494

 

 

 

Szybki kontakt

Centrum Terapii Naturalnych "Hagalaz"

Małgorzata Beata Bodzek

tel.: 605 268 494, 783 691 128

e-mail: kontakt@hagalaz.pl

PREFEROWANY KONTAKT MAILOWY

 

Nasze wsparcie

Strony www Kłodzko

Facebook